Kód produktu: MRK-2022-014
Dostupnosť: Skladom
CHUŤOVÝ PROFIL: mliečna čokoláda, karamel, lieskovce, malinový džem
ZLOŽENIE: 100% zrnková káva
ODRODA: 100% arabica
REGIÓN: Cordillera de Bálsamo
PRODUCENT: Las Mercedes (Victor Eduardo Mencia)
VARIETA: Pacamara
SPRACOVANIE: Mokré
NADMORSKÁ VÝŠKA: 1650 m.n.m.
TYP PRAŽENIA: Espresso
7.95€
Bez DPH: 6.63€

Dostupné možnosti

Chuťový profil kávy

Chuť tejto kávy je mierne pikantná a hladká, v ktorej dominuje chuť po mliečnej čokoláde, karameli, lieskovcoch a malinovom džeme. Ak máte radi klasické espresso s nádychom do mierne modernejšej verzie, určite neváahajte vyskúšať práve túto kávu.

O káve

Výroba kávy v Salvádore formuje jeho históriu už viac ako 100 rokov a od polovice 19. storočia významne prispieva k salvádorskému hospodárstvu. Až do občianskej vojny v 80. rokoch 20. storočia bol Salvádor jednou z najorganizovanejších krajín Strednej Ameriky produkujúcich kávu, ktorá bola známa svojou kvalitou a efektívnosťou na medzinárodnej úrovni. Po skončení vojny sa krajina snaží obnoviť svoju produkciu. Vďaka bohatej sopečnej pôde a miernemu podnebiu sa v Salvádore produkujú vynikajúce druhy kávy, ktoré patria k najvyhľadávanejším odrodám na svete. Odroda Pacamara vznikla krížením odrôd Pacas a Maragogype a v roku 1958 ju vyvinul salvádorský Inštitút pre výskum kávy (ISIC), aby mala najlepšie vlastnosti oboch rodičovských odrôd. Až koncom 80. rokov 20. storočia, po 30 rokoch dôkladného výskumu, bola odroda Pacamara uvoľnená pre pestovateľov kávy na komerčnú produkciu.

Finca Las Mercedes v regióne Cordillera del Bálsamo pestuje na svojej 85 ha tri rôzne odrody: Pacamara, Bourbon Rojo a Castillo. Victor Eduardo Mencía vedie farmu od roku 2016 a maximálne sa stará o výživu kávy, pričom používa čo najmenej neekologických hnojív. Keďže odroda Pacamara je veľmi náchylná na škodcov, Victor dokáže túto konkrétnu kávu kontrolovať úplne bez chemikálií. Pri tejto káve sa ručne vyberajú len tie najzrelšie kávové čerešne. Následne sa zbavujú kôstok, umývajú a sušia. Kúpou tejto kávy môžete podporiť viac ako 20 rodín, ktoré sa živia prácou na plantáži.

Vlastnosti
CHUŤOVÝ PROFIL mliečna čokoláda, karamel, lieskovce, malinový džem
ZLOŽENIE 100% zrnková káva
ODRODA 100% arabica
REGIÓN Cordillera de Bálsamo
PRODUCENT Las Mercedes (Victor Eduardo Mencia)
VARIETA Pacamara
SPRACOVANIE Mokré
NADMORSKÁ VÝŠKA 1650 m.n.m.
TYP PRAŽENIA Espresso
Súvisiace produkty