Kód produktu: MRK-2022-011
Dostupnosť: Skladom
CHUŤOVÝ PROFIL: papája, čierne ríbezle, grapefruit
ZLOŽENIE: 100% zrnková káva
ODRODA: 100% arabica
REGIÓN: San Lorenzo El Cubo, Antigua
PRODUCENT: Finca Medina
VARIETA: Bourbon, Caturra
SPRACOVANIE: Yellow honey
NADMORSKÁ VÝŠKA: 1200 - 1800 m.n.m.
TYP PRAŽENIA: Omni roast
9.95€
Bez DPH: 8.29€

Dostupné možnosti

Chuťový profil kávy

O káve

Guatemala je fascinujúca krajina s bohatou domorodou kultúrou a nádhernými prírodnými biotopmi. Najvýraznejšie črty jej krajiny je 37 sopiek, z ktorých niektoré sú stále aktívne.
Tieto sopky sú pre cestovateľov nielen atraktívne na objavovanie, ale tvoria aj charakteristické znaky guatemalských káv. Antigua je jednou z najstarších oblastí pestovania kávy v Guatemale a je známa produkciou jednej z najlepších káv na svete. 

Rodinná spoločnosť Finca Medina bola založená pred viac ako 150 rokmi. Nachádza sa na okraji mesta Antigua. Spoločnosť Finca Medina sa venuje pokročilejším technológiám v oblasti výroby a spracovania kávy, ako je napríklad ich kvapkový zavlažovací systém a zároveň zachováva tradičné pracovné postupy. Keďže sa Finca zaviazala aj k udržateľnosti, venuje osobitnú pozornosť dôležitosti na zabezpečenie dobrých životných podmienok svojich zamestnancov, udržiavanie informovanosti a starostlivosti o výrobné prostredie, ako aj udržiavaniu vysokej produkcie kávy prvotriednej kvality.

To sa zabezpečuje prostredníctvom profesionálneho laboratória, v ktorom sa vykonávajú potrebné kontroly kvality pre každú jednotlivú šaržu tejto pravej kávy Antigua. Konzervácia ekosystému a správna údržba tienistých stromov je mimoriadne dôležitá pre kávovú plantáž. Preto sa 10 ha pôdy zachováva ako nedotknutá príroda, aby biodiverzita flóry a fauny mohla nerušene prosperovať a rozvíjať sa.

 

 

Vlastnosti
CHUŤOVÝ PROFIL papája, čierne ríbezle, grapefruit
ZLOŽENIE 100% zrnková káva
ODRODA 100% arabica
REGIÓN San Lorenzo El Cubo, Antigua
PRODUCENT Finca Medina
VARIETA Bourbon, Caturra
SPRACOVANIE Yellow honey
NADMORSKÁ VÝŠKA 1200 - 1800 m.n.m.
TYP PRAŽENIA Omni roast
Súvisiace produkty