Kód produktu: MRK-2022-013
Dostupnosť: Skladom
CHUŤOVÝ PROFIL: sušené paradajky, čierne ríbezle, čerešne, tropické ovocie, cukrová trstina, cabernet sauvignon
ZLOŽENIE: 100% zrnková káva
ODRODA: 100% arabica
REGIÓN: Embu
PRODUCENT: Malí farmári
VARIETA: SL 28, SL 34, Ruiru 11
SPRACOVANIE: Mokré
NADMORSKÁ VÝŠKA: 1500 - 1700 m.n.m.
TYP PRAŽENIA: Omni roast
9.95€
Bez DPH: 8.29€

Dostupné možnosti

Chuťový profil kávy

Explózia chutí v 1 šálke kávy, to je presne naša Kenya Gicherori. Kávu pražíme štýlom omni roast, aby ste si mohli pripraviť vynikajúce espresso alebo úžasný filter. V chuti tejto kávy nájdeme sušené paradajky, čierne ríbezle, čerešne a tropické ovocie doplnené o dochuť cukrovej trstiny. Táto káva presvieča svojim nezamenitelným charakterom.

O káve

Celková plocha, na ktorej sa v Keni pestuje káva, sa odhaduje na 160 000 hektárov. Plantáže tvoria približne jednu tretinu tejto plochy. Najväčšiu časť pôdy však využívajú drobní poľnohospodári, ktorí sa združujú do družstiev.

Táto káva pochádza z továrne Gicherori neďaleko Embu v kenskej centrálnej provincii na krásnych južných svahoch Mount Keňa. Táto oblasť je známa svojou bohatou pôdou s vulkanickým ílom, ako aj dobrým mikroklimatickým podnebím s dostatkom dažďov.

Gicherori patrí spolu s továrňami Kathkwa, Ndunduri, Gikirima a Ngerwe do poľnohospodárskeho družstva Kibugu. Približne 1 100 poľnohospodárov dodáva svoje červené a zrelé čerešne do továrne Gicherori. Tu sa káva vylupuje pomocou vylupovacieho stroja a putuje do fermentačnej nádrže na riadený proces fermentácie. Potom sa káva premyje a namočí do vodných kanálov a nakoniec sa suší na slnku na afrických sušiacich lôžkach až 15 dní, pričom sa cez poludnie a v noci starostlivo prikrýva.

V spracovateľskej stanici sa voda upravuje v odkaliskách, aby sa zabránilo kontaminácii miestnych riek a potokov. Po vyčistení sa vracia späť do normálneho vodného toku. Pôvodné stromy sú chránené, aby mali vtáky prirodzený domov a aby sa zabezpečila biodiverzita.

Vlastnosti
CHUŤOVÝ PROFIL sušené paradajky, čierne ríbezle, čerešne, tropické ovocie, cukrová trstina, cabernet sauvignon
ZLOŽENIE 100% zrnková káva
ODRODA 100% arabica
REGIÓN Embu
PRODUCENT Malí farmári
VARIETA SL 28, SL 34, Ruiru 11
SPRACOVANIE Mokré
NADMORSKÁ VÝŠKA 1500 - 1700 m.n.m.
TYP PRAŽENIA Omni roast
Súvisiace produkty