Kód produktu: MRK-2022-C001
Dostupnosť: Skladom
CHUŤOVÝ PROFIL: sladký ibištek, brusnice, med
6.00€
Bez DPH: 5.00€

O cascare

Hacienda Sonora leží na úpätí sopky Poas. Farma funguje na 100% obnoviteľnej energii generovanej hydroelektrickým generátorom, ktorý premieňa búrlivé rieky na energiu. Energia poháňa mokré a suché mlyny a poskytuje bezplatnú elektrinu pre každého, kto žije a pracuje na farme. Celkovo sa Hacienda Sonora štedro podelila o svoj úspech, vyplácala spravodlivé mzdy všetkým pracovníkom a podporovala miestnu komunitu.

 

Farma a jej mlyn zaberajú približne 100 hektárov. Z toho 45 hektárov je venovaných zatieneným kávovníkom. Kávovníky sú obklopené exotickými stromami a inou pôvodnou vegetáciou. Táto biodiverzita podporuje zdravie pôdy a udržiava pôdu bohatú na živiny, ktorá pomáha pestovať husté a chutné čerešne.

 

Zostávajúca pôda má divokú lesnú rezerváciu rastúcu na 35 hektároch a 20 hektáro zostáva pre cukrovú trstinu, ktorá sa pestuje na pôde Hacienda Sonora už viac ako 150 rokov.

 

Hacienda Sonora má vlastný mikromlyn, ktorý umožňuje farme udržiavať pozemky oddelené podľa odrody a vytvárať jedinečné mikroloty. Mlyn sa nachádza v centre, hneď vedľa tradičného mlyna na cukrovú trstinu, ktorý sa zachoval neporušený už viac ako 150 rokov.

 

Táto cascara pochádza z prírodných káv spracovaných v Hacienda Sonora. Po selektívnom ručnom zbere sa zrelé čerešne umyjú v čistej vode a potom sa položia dosušiť buď na vyvýšené záhony farmy alebo na jej terasu, kde sa často otáčajú, aby sa podporilo rovnomerné sušenie. Po vysušení sa káva Natural skladuje 2 mesiace a potom sa olupujú v suchom mlyne na farme. Vysušené šupky sa odstránia a konzervujú ako cascara.

 

Čo to vlastne cascara je?

Cascara znamená v španielčine „koža“ alebo „pleva“. Sú to súšené kávovníkové čerešne, ktoré sa starostlivo sušia na slnku za stáleho obracania. Cascara podobne ako čaj má intenzívne chuťové tóny sladkého ibišteka, brusnice a medu. Chutí veľmi sladko a má vysokú koncentráciu antioxidantov a vitamínov B2 a E. 

 

Cascara sa skoro nevyváža, preto sme veľmi hrdí, že ju máme v našej ponuke a predstavujeme vám túto špeciálnu Cascaru s vysledovateľným pôvodom priamo k farmárovi.​

 

Je veľmi náročné povedať, koľko presne obsahuje cascara kofeínu, pretože neni dostupných veľa štúdií. Tie, ktoré však sú sa zhodujú na tom, že v jednom pohári (200 až 250 ml) je 25 až 30 miligramov kofeínu. Ak si to porovnáme napríklad s čiernym čajom, kde je približne 50 miligramov kofeínu, s filrovanou kávou, kde je 80 až 100 miligramov kofeinu alebo s dvojitým espressom kde je 125 miligramov kofeinu, tak v našej cascare je ho menšie množstvo. Všetko však záleží aj od prípravy daných nápojov, dĺžky luhovania a ďalších vecí. Rovnaké množstvo kofeínu ako naša cascara má na porovnanie napríklad zelený čaj.

 
Vlastnosti
CHUŤOVÝ PROFIL sladký ibištek, brusnice, med